close

Často kladené otázky

Prosím pre aktuálne otváracie hodiny je potrebné sledovať informácie na úvodnej stránke. FarmaPARK stále svoje otváracie hodiny rozširuje. Z toho dôvodu nevieme dopredu potvrdiť otváracie hodiny na celú sezónu. V apríli mávame spravidla otvorené cez víkendy. V máji a v júni sú doobedia cez pracovné dni vyhradené pre organizované skupiny, čiže pre individuálnych návštevníkov býva otvorené až poobede (ale to si treba preveriť v otváracích hodinách) a víkendy a sviatky. Cez letné prázdniny mávame otvorené každý deň. Od septembra až do konca sezóny (ktorý závisí výhradne od počasia) je otvorené opäť iba cez víkendy. V prípade výnimočného zatvorenia FarmaPARKU (napríklad v prípade nebezpečného počasia) sú tieto informácie zverejnené na stránke. Prosím vždy pred návštevou farmy si skontrolujte aktuálne otváracie hodiny na úvodnej strane. Zodpovedajú skutočnému stavu, nemusíte si ich preverovať.  Niekedy nestíhame reagovať včas (do 24hod) na maily, telefonáty a súkromné správy na sociálnych médiách, týkajúce sa otváracích hodín. 


Veľmi Vás prosíme, nedobíjajte sa do FarmaPARKU mimo otváracích hodín, ani keď vidíte na farme pohyb personálu. Neprenášajte prosím na nás zodpovednosť za situáciu, keď precestujete veľa času a musíme hľadieť do sklamaných detských očí preto, že ste si poriadne nepozreli vopred otváracie hodiny (stáva sa nám to častejšie ako si myslíte). Zvieratá mimo otváracích hodín presúvame z menších výbehov na pastviny, aby si oddýchli. Navyše nie je bezpečné, pohybovať sa pri zvieratách bez dozoru ošetrovateľov. Mimo otváracích hodín máme iné pracovné povinnosti, nemôžeme sa Vám venovať. Ak aj zrovna nemáme pracovné povinnosti a zrovna ste nás nachytali ako skáčeme s dcérou na trampolíne, je to náš súkromný čas, ktorý venujeme rodine. Ak vidíte za plotom veľkú skupinu detí mimo otváracích hodín, je to objednaná organizovaná skupina, ktorá si objednala termín súkromnej prehliadky. Prosím nežiadajte našich animátorov ani pedagógov, aby ste sa mohli pridať. Animátori majú prísny zákaz kohokoľvek pustiť do areálu mimo otváracích hodín, prosím neklamte ich, že poznáte majiteľov. Lož má krátke nohy a my sme vždy nablízku (a väčšinou hodne šokovaný).


V prípade, ak máte záujem prísť do FarmaPARKU s organizovanou skupinou (školy, škôlky, krúžky, tábory, exkurzie, domovy dôchodcov a pod.), dá sa dohodnúť i na otvorení farmy mimo otváracích hodín pre individuálnych návštevníkov. Takáto skupina však musí mať vopred dohodnutý termín návštevy.

Naša farma sa nachádza v prírodnom prostredí. Napriek tomu sa však snažíme o úpravu areálu tak, aby bol možný pohyb po areáli s kočíkom či invalidným vozíkom. Cestičky sú z väčšej časti upravené drobnejším lomovým kameňom, povrch je pevný. Pohyb po tomto teréne nie je tak komfortný ako po asfaltke. Na druhej strane vzdialenosť, ktorú musíte prejsť je minimálna, zvieratká často prídu k návštevníkom samé. Našim pravidlom je, že nechceme pre detičky, ich rodičov a starých rodičov robiť turistiku. Chceme, aby si oddýchli a preto sú zvieratká v čase otváracích hodín presúvané do menších výbehov priamo k návštevníkom.


Ako návštevníci na FarmaPARKU väčšinu času strávite v ohradách medzi zvieratami. Svoje osobné veci si samozrejme môžete zobrať so sebou. Odporúčame však, aby ste si náhradné oblečenie, jedlo, či iné veci, ktoré nepotrebujete veľmi často, nechali radšej v aute. Na parkovisko to z akéhokoľvek bodu FarmaPARKU nie je nikdy ďaleko. Veľa vecí, ktoré by ste museli brať so sebou by Vám mohlo prekážať v interakcii so zvieratkami. Taktiež nie je dobrým nápadom brať do ohrady medzi zvieratá igelitové tašky či vrecká, to platí aj pre úložné priestory v kočíku. Zvieratká všetko šuchotavé zaujíma, nechceme aby Vám zjedli desiatu. Odporúčame využiť plastové nádobky :) 

Bohužiaľ, na FarmaPARK nie je povolené priviesť akékoľvek domáce zvieratko. Na FarmaPARKU sa ako návštevníci stretávate s voľne pustenými zvieratami priamo v ich ohradách. Väčšina expozícií je priechodná a interaktívna. Snažíme sa o maximálnu bezpečnosť ako zvierat, tak i ľudí. Naše zvieratká by sa totižto mohli cudzích domácich zvierat, hlavne psov vyľakať. Na detské odpočinkové miesta je zákaz vodenia psov a cudzích zvierat zakázané skôr z hygienického a bezpečnostného hľadiska. Verím, že aj keď svojich psíkov milujete, toto naše rozhodnutie pochopíte. 

Náš FarmaPARK nie je prioritne zameraný na množenie našich zvierat. Práve naopak, odchovy mávame len sporadicky, nepravidelne. Profesionálne sa venujeme iba odchovu miniovečiek, kde máme uznaný plemenný chov. Tieto sa dajú nezáväzne rezervovať kedykoľvek (záväzne až po narodení a oproti zálohe), k odberu bývajú začiatkom leta. Priebežne máme na predaj miniatúrnych králikov rôznych plemien. Hydinu (iba sliepky a kačky) odchovávame len prirodzene, ak je na predaj, tak na konci sezóny. Minikozičky, miniponíky či miniprasiatka neodchovávame vôbec. V prípade, že máme nejaké k dispozícii, sú v pravidelne aktualizovanej sekcii Zvieratká na predaj


Ak chcete kúpiť svoje vysnené minizvieratko, odporúčame aktuálnu inzerciu na českom alebo slovenskom bazoši. Koniec koncov, občas tam hľadáme i my. Treba sa mať však na pozore. Skontrolovať si podmienky u chovateľa, zdravotný stav zvieraťa a exteriér i povahu rodičov. Internet je plný pofidérnych predajcov, spoznáte ich však už po pár kontrolných otázkach. Príďte si pozrieť predtým do FarmaPARKU, ako by originálne minizvieratká mali vyzerať, podľa toho sa lepšie rozhodnete.

Na stránke sa pracuje