close

Veveričky

Veveričky

Ahojteee, sme dve veveričky stromové. Sme tie klasické veveričky z parkov a lesov Slovenska, ktoré sa Vám občas podarí zahliadnuť ako hopkajú preč. My budeme behať v priechodnej voliére okolo Vás, tak pozor, pripraviť sa. Sme úplne ako deti, buď v ošiali lietame z konára na konár alebo spíme ako drevá. 

Všimnite si dutý kmeň v našom lesnom výbehu, to je naša búdička. Tam sme si urobili postieľku z ovčej vlny, dreva a slamy a chodíme tam spinkať na noc a potom cez zimu. Ľudia sa nás často pýtajú či spíme aj v zime a to veru hej. Radi si pospinkáme. Ale nakoľko nepochádzame z prírody a už niekoľko našich predkov bolo odchovaných v zajatí, nerobíme si zásoby na zimu (iba tie do bruška). Párkrát cez zimu, keď je teplejšie, vstaneme a vypapáme pripravenú misku. Cez deň najradšej spinkáme v zadnom rohu výbehu, kde si vyhrabeme peliešok v tvare misky, zakutreme sa do kôry a zababuškáme sa našim vlastným chvostom. Prosím nerušte nás vtedy. 

Inak sme veľmi hyperaktívne, neposedné, zastavíme sa iba pri našom obľúbenom oriešku alebo sušenom banáne, ktorý je našou najobľúbenejšou maškrtkou. Najviac nás baví hopkať z konára na konár popri stenách našej veľkej voliéry. Sme občas trochu trdlá, lebo niektoré máme taký zlozvyk občas behať meter hore dole, keď sa zacyklíme. Je to spôsobené menšou klietkou v ktorej sme niektoré boli predtým. FarmaPARK totižto nie je pre všetky náš prvý domov. Vyrástli sme, predstavte si, v byte a keď sme boli maličké, odchovali nás na fľaške. My, veveričky, sme totižto zákonom chránené a nesmiete si nás zobrať z lesa. 

Všetky veveričky odchované v zajatí musia mať príslušnú dokumentáciu a musia byť čipované. V lese by sme už neprežili. Dokonca sa aj stalo, že nás návštevníci v dobrej viere aj vypustili z klietky, ale no to bol horor. Kručalo nám v brušku už po troch dňoch a vždy sme sa vrátili späť do pohodlia. V starostlivosti ľudí nám je najlepšie. Ľudí sa nebojíme, kľudne Vás prídeme aj oňuchať či si zoberieme oriešok z ruky. Len nás prosím nenaháňajte, pohybujte sa iba po časti vysypanej kamienkami a nerušte náš osobný priestor. Ďakujeme!