close

Naše zvieratká

Čo a ako chováme?

Čo a ako chováme?

mini MAXI

Naša FarmaPARK sa špecializuje na chov čistokrvných miniatúrnych foriem hospodárskych zvierat ako sú quessantské miniovečky, holandské minikozičky, miniponíci či miniprasiatka. Náš hladkací kútik osídľujú i zdrobnené kačičky, zdrobnené sliepočky, miniatúrni králičkovia či domáci miláčikovia akými sú morčiatka, mačičky alebo ježko.. Naproti tomu máme v kontraste niektoré z najväčších plemien domácich zvierat ako sú napríklad maxisliepky brahmanky, či priateľský maxizajačik. Okrem nich chováme zopár druhov úžitkových zvierat akými sú sliepočky na vajíčka. Súčasťou našej farmy je aj les a tak sa u nás nachádzajú aj lesné druhy zvieratiek ako napríklad miniatúrny jelenček, miniatúrne kengury či veveričky. Medzi najobľúbenejšie zvieratká pre deti na farme patria istotne kone, na ktorých sa dá previezť v čase otváracích hodín. 

Čo a ako chováme?

PsYchiCká PoHoDa

Najdôležitejším faktorom pre nás je, aby mali naše zvieratá svoj priestor na pasenie sa, hranie i odpočinok. Ich pracovnou náplňou je prijímať masáže a krmivko od návštevníkov počas celého dňa. V noci sú vedení do samostatných výbehov a to podľa druhov zvierat. Kozičky a ovečky v noci spia a preto ich nočný výbeh je menší ako denný, s prístreškom a jasličkami so senom. Koníky sa naopak potrebujú stretnúť s kamarátmi (mini aj maxi), vybehať a napásť po celodennej práci a tak majú pre seba 1,5ha pastviny. Na zimu ich premiestňujeme tiež podľa individuálnych požiadaviek každého zvieratka, spoliehame sa však na to, že žiadne z nich nie je hlúpe a vie sa skryť pred nepriazňou počasia do prístrešku. 

Čo a ako chováme?

VeTeRiNáRnA sTaRoStLiVoSť

Všetky zvieratá sú prítulné a zvyknuté na svojich chovateľov i zvieracích kamarátov, majú silnú väzbu na svoj domov,preto nemajú dôvod utiecť. Každé zvieratko, ktoré nemá trvalé označenie ušnými známkam je čipované, aby sa zabránilo odcudzeniu a zviera mohlo byť kedykoľvek identifikovateľné. Okrem toho sú všetci minimálne dvakrát ročne odčervení, viackrát za rok preventívne zbavení vonk.parazitov a raz ročne očkovaní. Nad zvieratkami máme 24 hodinový dohľad a starostlivosť o ne zaberie prevažnú väčšinu nášho "voľného" mimopracovného času.