close

O nás

Máte radi zvieratká? Tak potom VITAJTE na našom FarmaPARKu!!!

Náš FarmaPARK je areálom, ktorý je s láskou ručne vybudovaný nami, majiteľmi a zároveň ošetrovateľmi zvierat. Na priestore presahujúcom jeden hektár žije celoročne viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Ide hlavne o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, kravy, lamy, oslíkovia, prasiatka, kačky, husi alebo sliepky. Srdcom najväčšími a vzrastom najmenšími nadšencami týchto minizvieratiek sú samozrejme deti, preto sme farmu venovali práve im. I dospelí návštevníci sa u nás však určite nudiť nebudú.

A čo nás odlišuje od iných fariem? Dovolíme Vám a Vašim deťom časovo neobmedzený vstup priamo do ohrady medzi krotké zvieratká. Zvieratá si môžete pozrieť zblízka, kŕmiť, hladkať ich alebo pozorovať ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí. Toto všetko bez toho, aby Vás od nich delila bariéra. Navyše sa o Vás starajú animátori, ktorí Vám vysvetlia ako k zvieratkám pristupovať, aby ste mali čo najväčší zážitok a odpovedia Vám na všetky zvedavé otázky. Pri zvieratkách môžete stráviť toľko času, koľko chcete a sami si určujete tempo prehliadky. 

Ak sa Vám už zvieratká zunujú, môžete sa pohodlne posadiť ku stolu, uložiť do hojdacej siete alebo relaxovať na sedacích vakoch v oddychových častiach, kde zvieratká nemajú prístup, ale je na ne pekne vidno. Oddychové časti sa nachádzajú po celej farme a tak si môžete užiť nielen klasické ihriská, ale i lesné ihrisko, vodné ihrisko, slamené ihrisko či rozprávkové domčeky. Súčasťou oddychových častí sú aktivity pre deti, vyhliadkové vežičky, šľapacie traktory, šmykľavky, či hojdačky. 

Robíme všetko pre to, aby Vaše deti odchádzali z FarmaPARKU šťastné a Vy oddýchnutí.  

Máte radi zvieratká? Tak potom VITAJTE na našom FarmaPARKu!!!
Máte radi zvieratká? Tak potom VITAJTE na našom FarmaPARKu!!!
Máte radi zvieratká? Tak potom VITAJTE na našom FarmaPARKu!!!

Ako sme si vybudovali farmu

Začalo to celkom nevinne. Presťahovaním sa v roku 2010 z mesta pri Bratislave na lubinské kopanice. Spolu s nami sa sťahovala jedna maličká kobylka a dve miniprasiatka. Pozemok bol veľký, trávičky viac než dosť a tak pribúdali miniovečky, minikozičky, sliepočky a iní netradiční domáci miláčikovia. Okoloidúci si začali sami otvárať bránky, že sa idú pozrieť na zvieratká a tak sme v roku 2013, teda rok po narodení našej dcérky otvorili bránky my. Sme mladá rodinka a od začiatku sme chceli, aby bol areálik vhodný práve pre menšie detičky a dospelákov, ktorí majú radi zvieratká tak ako my. Nikdy sme nechceli zvieratká klietkovať či zatvárať za mreže a hnať upachtených rodičov hore kopcom, dole kopcom. 

Naopak našim cieľom bolo, aby sme poskytli deťom a ich rodičom čo najväčší zážitok z priameho kontaktu so zvieratkami a aby si mohli všetci vychutnať našu krásnu podjavorinskú prírodu. Záleží nám veľmi aj na našich miláčikoch a preto dostávajú tú najlepšiu starostlivosť pri zachovaní ich duševnej pohody a prirodzenosti. Zvieratká motivujeme pozitívne, to znamená, že k ľuďom prichádzajú sami s vedomím, že ich čaká maškrta alebo pohladenie.  

Areálik stále vylepšujeme, dopĺňame nové atrakcie, nové výbehy pre zvieratká. Hnacím motorom ste práve Vy, naši návštevníci. Veľmi nás tešia Vaše pozitívne ohlasy a dodávajú nám silu do ďalšej práce. Ďakujeme!

Ako sme si vybudovali farmu
Ako sme si vybudovali farmu
Ako sme si vybudovali farmu

Naše ciele

Naše ciele

Pre tie najmenšie detičky

Radi by sme farmu sprístupnili tak, aby bola určená aj pre tie najmenšie detičky. Našim zámerom nie je vytvoriť ZOO, kde sa deti pozerajú na zvieratá cez mreže.

Naše ciele

Najsilnejšie zážitky

Našim zámerom je umožniť deťom, aby sa mohli zvierat dotknúť priamo v ich ohrade, pohladiť ich, aby ich zvieratá trochu ožužlali, pretože toto tvorí najsilnejšie zážitky.

Naše ciele

Neustále rozširovanie

Farma sa neustále rozširuje o nové zvieratká či atrakcie. Našou snahou je, aby ste pri každej Vašej návšteve FarmaPARKU vždy videli a zažili niečo nové. 

je registrovaný sociálny podnik

V polovici apríla roku 2020 sa FarmaPARK stal registrovaným sociálnym podnikom. 

FarmaPARK prispieva k dosahovaniu pozitívneho sociálneho vplyvu nasledovnými spôsobmi: 

  1. V zmysle poskytovania spoločensky prospešnej služby podpory regionálneho rozvoja a zamestnanosti FarmaPARKU zamestnáva zraniteľné a znevýhodnené osoby. Ich zamestnávaním sledujeme cieľ ich (opätovného) sociálneho začlenenia. 
  2. V zmysle poskytovania spoločensky prospešnej služby vzdelávanie, výchova a rozvoj telesnej kultúry FarmaPARK prevádzkuje detský vonkajší areál, zameraný na prezentáciu hospodárskych zvierat a na aktívny oddych rodín v prírode
  3. V zmysle poskytovania spoločensky prospešnej služby tvorby, rozvoja, ochrany, obnovy a prezentácie duchovných a kultúrnych hodnôt FarmaPARK organizuje tvorivé dielne,  podujatia a workshopy v spolupráci s remeselníkmi a drobnými živnostníkmi.SOCIÁLNY PODNIK: DOKUMENTY