close

Školy a skupiny

FARMAPARK Lubina je skvelé miestečko plné zážitkov. Jeho návšteva je ideálnou možnosťou pre koncoročné a poznávacie výlety s detičkami, pre školy, skupiny aj denné tábory.

FARMAPARK Lubina je skvelé miestečko plné zážitkov. Jeho návšteva je ideálnou možnosťou pre koncoročné a poznávacie výlety s detičkami, pre školy, skupiny aj denné tábory.

Príjemné chvíle so zvieratkami

My vo FARMAPARKU vieme, že detičky a zvieratká k sebe jednoducho patria. Lenže v dnešnej dobe ich deti nielen z mesta poznajú iba z obrázkov v knižkách. Preto im ponúkame možnosť navštíviť naše zvieratká priamo v ich ohrádkach. Nezakazujeme ani, aby si navzájom prejavovali lásku. Práve naopak! Dotýkajte sa, kŕmte, objímajte a hladkajte naše zvieratká do sýtosti. FARMAPARK obývajú roztomilé mini zvieratká, aj také ktoré sú medzi svojimi vo veľkosti kráľmi. Všetky sú prítulné a zvyknuté na deti. Vyhľadávajú ich spoločnosť a radi sa nechajú podplatiť krmivkom. Radosť je teda obojstranná!

FARMAPARK Lubina je skvelé miestečko plné zážitkov. Jeho návšteva je ideálnou možnosťou pre koncoročné a poznávacie výlety s detičkami, pre školy, skupiny aj denné tábory.

Škola hrou

Chcete, aby sa detičky niečo nové dozvedeli? Prečo by sa o hospodárskych a lesných zvieratkách mali učiť z obrázkov v učebnici, keď u nás majú možnosť navštíviť ich priamo v ich domčekoch, a rovno sa s nimi pohr. Získavanie informácií hravou formou je vo FARMAPARKU na Lubine úplná brnkačka. Deťom sa venujú naši skvelí a skúsení animátori. Odpovedia aj na tie najnápaditejšie otázky, ktoré dokážu vymyslieť snáď len tí najmenší.

FARMAPARK Lubina je skvelé miestečko plné zážitkov. Jeho návšteva je ideálnou možnosťou pre koncoročné a poznávacie výlety s detičkami, pre školy, skupiny aj denné tábory.

Bezpečnosť je priorita

Bezpečnosť detičiek je pre nás alfou a omegou. Vyvíjame preto maximálne úsilie, aby sa deti u nás vyšantili bez úrazov. Vo väčšine prípadov máme oddelené návštevné hodiny pre individuálnych návštevníkov a organizované skupiny. Veľkú pozornosť venujeme herným a okrasným prvkom. Naše zvieratká navyše prechádzajú náročným výcvikom :)

Čo vo FARMAPARKU s deťmi zažijete?

Spoznávanie našich MINI a MAXI zvieratiek

Nielen mestské detičky v dnešnej dobe poznajú hospodárske zvieratká len z obrázkov v knižkách. Náš FARMAPARK na Lubine sa už viac ako 10 rokov špecializuje na chov čistokrvných miniatúrnych foriem hospodárskych zvierat ako sú ouessantské miniovečky, holandské minikozičky, miniponíci či miniprasiatka. Náš hladkací kútik osídľujú i zdrobnené kačičky, zdrobnené sliepočky, miniatúrni králičkovia. Naproti tomu máme v kontraste niektoré z najväčších plemien domácich zvierat ako sú napríklad maxisliepky brahmanky, či priateľský maxizajačik. Všetky zvieratká sú zvyknuté na ľudí a vyhľadávajú ich spoločnosť. Radosť je teda obojstranná

Kŕmenie a hladkanie

KŔMENIE a HLADKANIE zvieratiek je pri návšteve nášho FARMAPARKU „povinnou jazdou“. Nedočkavé kozičky a ovečky sa na Vás vrhnú, ešte ani neotvoríte bránku. A to Vám garantujeme, že raňajky dostali. :) Ich oči Vám ale budú tvrdiť opak a Vy neodoláte. :) Tak či onak, krmivko slúži hlavne na prilákanie zvieratiek k Vašej skupinke. Bežne je jeho balíček spoplatnený sumou 2,50 eur, no organizované skupiny dostanú na jedno dieťa minimálne dva-tri balíčky krmivka úplne zdarma. :) Ozajstný zážitok, ktorý sa deťom zapíše hlboko do pamäti, je aj kŕmenie našich najrozkošnejších mláďatiek mliečkom z fľašky.  

A ešte?

A ešte?

Komentované prehliadky

Ako rozoznáme kozičku od capka? Ako sa volá mláďatko ovečky? Prečo majú naše sliepočky na nohách papučky? Čo papá naše prasiatko? Prečo má koník také veľké bruško

20 detičiek a 150 otázok od každého a Vy neviete komu odpovedať skôr? Nezúfajte. Počas celej prehliadky Vás bude sprevádzať náš animátor, ktorý bude iba pre Vašu skupinku, a zodpovie detičkám všetky ich zvedavé otázky. :) Výklad, samozrejme, prispôsobujeme veku detí a vedieme ho zábavnou formou, aby sa nám nenudili. :) A ešte?

Kŕmenie mláďat z fľašky


Naše mláďatká sú to najrozkošnejšie, čo detičky na FarmaPARKU môžu vidieť. Avšak naozajstný zážitok, ktorý sa im zapíše hlboko do pamäti je, keď sa aspoň na krátku chvíľu stanú ich mamičkami. U nás na farme sa občas nájdu mláďatká, ktoré osireli alebo boli mamičkami z rôznych dôvodov odvrhnuté. Tieto mláďatká potom kŕmime náhradným mliečkom z fľašky. A, samozrejme, potrebujeme na to malých pomocníkovA ešte?

Netradičné detské ihriská

Okrem zvieratiek tu máme fantastické prírodné detské ihriská. Nečakajte len preliezačky, aké sú i na sídliskách, u nás nájdete aj netradičné možnosti zábavy. Nechajte detičky pred nástupom do autobusu vyšantiť sa na jedinečnom vodnom ihrisku, ktoré je príjemným osviežením najmä v horúci deň. Tiež sa môžu zabaviť v domčekoch na stračích nôžkach, otestovať lesné ihrisko, či poskákať si na trampolíne. Pán šofér Vám bude vďačný, keď všetky deti cestou domov zaspia. 

Aktuálna ponuka pre školy a skupiny pre rok 2024

Uvedená ponuka platí len pre organizované skupiny, školy a škôlky. Termín návštevy ako aj vybrané menu je treba vopred zarezervovať.

MŠ Chtelnica

"Srdečne ďakujeme za možnosť prísť na Vašu farmu. Bol to super zážitok pre naše deti. Možnosť pohladkať zvieratká, nakŕmiť ich, no proste paráda :)"


*****

ZŠ Nové Mesto nad Váhom

"Fantastický výlet, veľmi príjemný personál, krásne prostredie a zvieratká. Veľmi sa nám páčilo a detičky mali VEĽKÝ zážitok!"


*****

NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

Výlet sa dá rezervovať cez náš ONLINE REZERVAČNÝ SYSTÉM, kde v reálnom čase budú na výber aktuálne voľné termíny.  Po odoslaní formulára Vám príde potvrdenie termínu na e-mail

V prípade otázok či technických problémov je možné každý deň medzi 10:00 a 18:00 zatelefonovať na telefónne číslo 0917 661 263 alebo odoslať e-mail na ahoj@farmapark.sk. Približne tri dni pred prehliadkou Vás budeme kontaktovať telefonicky, či sa z Vašej strany náhodou niečo nezmenilo. Ak ste už boli na FarmaPARKU na prehliadke ako individuálni návštevníci, viete, že sa presúvate po ohrádkach zvieratiek svojim vlastným tempom a animátori sú rozmiestnení na jednotlivých stanoviskách. Pri organizovaných skupinách s pedagogickým dozorom, ktoré pozostávajú z detí alebo i z detí s rodičmi, sa presúvame všetci spoločne. Vedie Vás náš skúsený animátor, ktorý Vám rozpráva o zvieratkách zaujímavosti či rozdáva krmivko. Zároveň dohliada na interakciu detičiek so zvieratkami tak, aby bola bezpečná ako pre deti i pre naše zvieratká. Úlohou pedagogického dozoru je dohliadať na to, aby sa nám detičky držali v skupinke, neodbiehali, nenaháňali zvieratká, nekričali a nevymýšľali lotroviny :) Prehliadka bez účasti zodpovedajúceho pedagogického dozoru pri neplnoletých deťoch nie je možná.

Čas prehliadky FarmaPARKU pre organizovanú skupinu mimo bežných otváracích hodín pre individuálnych návštevníkov (základný balíček) je stanovený na 120 minút. Pritom približne 90 minút je samotný pobyt detí medzi zvieratkami, ich kŕmenie, hladkanie a výklad animátora a 30 minút je vyhradený na oddychový čas, kde sa deti môžu zahrať na ihrisku, nakúpiť si suveníry, prípadne zbehnúť na toaletu alebo dať si desiatu. Tento čas dodržiavame hlavne počas najvyťaženejších mesiacov (koniec mája / jún) v doobedných hodinách (do 12:00), keď potrebujeme dodržať maximálnu kapacitu farmy. Prosím príďte na farmu približne 15 minút pred plánovaným termínom, aby deti stihli odbehnúť na toaletu, prípadne vybaliť desiatu. 

V prípade organizovaných skupín detí, ktoré chodia v čase otvorenia farmy pre verejnosť, napr. denné tábory, poobedné krúžky a podobne, oddychový čas strávený na FarmaPARKU striktne nelimitujeme. Prehliadka s animátorom pri zvieratkách však stále trvá 90 minút. 

Ak sa nahlásite na farmičku ako organizovaná skupina, pridelíme Vám súkromného animátora, ktorý Vás celou farmou prevedie. Zaručíme, že vo Vašej skupine nebude nikto cudzí. Čo je však najhlavnejšie, ako bonus dostanete krmivko pre naše zvieratká ZDARMA (hodnota balíčka je od 5 eur/dieťa). Takto zabezpečíme, že každé dieťa pohladká či nakŕmi každé zvieratko :)

Farmička má obmedzenú kapacitu a to je práve dôvod, prečo je potrebné rezervovať termín návštevy dopredu. Maximálny počet detí, ktorý prechádza farmu v jednej skupine s jedným animátorom je približne 45-50. Detičky, ktoré prídu jedným autobusom, teda deliť nemusíme. Pre väčšie školy, rezervujeme viac po sebe idúcich termínov a prideľujeme pomerovo viac animátorov. Detičky začnú buď s polhodinovými rozostupmi alebo každý od inej ohradky, v závislosti na dohode s pedagogickým dozorom. 


Vstupný príspevok uhrádzajú organizované skupiny naraz vopred tesne pred prehliadkou za všetky zúčastnené osoby v hotovosti alebo kartou.

To závisí hlavne od toho ako zlé je zlé počasie. My dospelí totižto počasie vnímame oveľa citlivejšie ako samotné deti či zvieratá. Pokiaľ popŕcha, farma funguje v bežnom režime, zvieratkám jemný dážď nevadí. Takisto je to v prípade náhlych prehánok, či búrok - máme priestory, kde môžu detičky prečkať, menšie zvieratká deťom do prístrešia aj nosíme. Ak však prší sústavne dva či tri dni, odporúčame, aby si deti zobrali aj pláštenku a nepremokavú obuv. Zvieratká stále prídu za ponúknutým krmivkom, alebo ich navštívime priamo v ich domčekoch. Obmedzenia sú v prípade detských atrakcií, nie je napríklad možný vstup na preliezky, trampolínu, či šmykľavku, jedine že by deťom nevadil mokrý zadok :) Rušenie rezervácie na poslednú chvíľu z dôvodu počasia nie je možné, areál je nachystaný, animátori pripravení a termín je pre ostatné školy, ktoré by sa chceli zúčastniť zablokovaný. 

Rušenie rezervácie nikdy nie je príjemný úkon, a to pre obe strany. Snažíme sa vyjsť školám maximálne v ústrety, očakávame však pochopenie aj na tej druhej strane. V prípade náhleho zrušenia zajednaného termínu už nie sme schopní tento termín preobsadiť inou skupinou.  Presun termínu v najvyťaženejších mesiacoch (máj/jún) je tiež komplikovaný. Storno poplatky zatiaľ neúčtujeme, apelujeme však na organizátora, aby naozaj svedomito zvažoval potrebnosť zrušenia. Jemný dážď vážnym dôvodom nie je, vždy sa na neho vieme pripraviť, v prípade prehánok sa vieme ukryť, v prípade dlhotrvajúcich dažďov si voláme vopred. Samozrejme chápeme náhle nepríjemnosti, akými sú napríklad pokazený autobus. 

Áno, samozrejme. Najpohodlnejšie parkujú autobusy v blízkosti autobusovej zastávky oproti farme, kde je dostatočne rozšírená cesta. Vozovka nie je tu na našich kopaniciach frekventovaná, dá sa teda pohodlne a bezpečne prejsť na druhú stranu. 

Termíny vstupov máme každú polhodinu a tak zabezpečujeme, aby sa nám skupiny detí nestretli v jednej ohrádke alebo na odpočinkových miestach. Bohužiaľ nemôžeme kvôli meškaniu jednej skupiny obmedziť všetky ostatné. Prehliadka je koncipovaná tak, aby kontakt so zvieratkami a animačný sprievod trval 90 minút, odpočinkový čas na snack, ihrisko či nákup suvenírov ostáva teda 30 minút. Pri meškaní sa teda meškajúca skupinka okracuje práve o čas strávený so zvieratkami. Robíme, čo je v našich silách a v prípade neobmedzenia ďalších skupín vydávame zo seba maximum. Prosíme však všetkých organizátorov, aby si nechali radšej dostatočnú rezervu, pretože dohodnutý termín je ČAS ZAČIATKU prehliadky. Príďte radšej o 15 minút skôr :) 

ZOPÁR UŽITOČNÝCH RÁD PRED CESTOU

 • Nečakajte s rezerváciou prehliadky na poslednú chvíľu. Voľné termíny nájdete v našom ONLINE REZERVAČNOM SYSTÉME. 
 • Pred prehliadkou si prosím prečítajte náš NÁVŠTEVNÝ PORIADOK, platí aj pre organizované skupiny
 • Nechajte si dostatočnú rezervu pre začiatkom prehliadky (15 min.), aby deti stihli po ceste autobusom navštíviť toaletu
 • Objednaný termín je čas začiatku prehliadky
 • Ak má byť slnečné horúce počasie, vybavte deti pokrývkou hlavy a dostatkom tekutín
 • Ak hlásia daždivé počasie, pribaľte deťom do batohu aj pláštenku a nepremokavé topánky. Blato na farme nie je, máme chodníčky.
 • Pri prehliadke dozerajte na deti, aby sa držali v jednej skupine, nepredbiehali animátora, nekričali a nenaháňali naše zvieratká
 • Prosíme o ohľaduplnosť k ostatným skupinám nachádzajúcim sa v tom istom čase na farme. Zaistíme, aby ste sa pri prehliadke nestretli na tom istom stanovisku, pri presunoch však niekedy áno :)
 • Po prehliadke dozrite, aby si deti umyli ruky ešte predtým ako pôjdu jesť
 • V našej predajničke je možné zakúpiť si drobné pochutiny, balené nápoje, či skvelú kávičku
 • Ak majú deti záujem o nákup suvenírkov, je lepšie ich posielať po malých skupinkách na striedačku s tými, ktorí sa hrajú na ihrisku alebo papajú desiatu
 • Počas nákupu suvenírkov pre deti je potrebná asistencia aspoň jednej osoby z pedagogického dozoru (pomoc deťom pri rátaní peniažkov, kontrola výdavku)
 • Ak ste materská škola a detičky nenosia so sebou peniažky, praktickejšie je objednať si suvenírový balíček a dohodnúť sa na jednotnom suveníriku pre všetky deti (napríklad drevená píšťalka či drevené zvieratko od dvoch eur). Takto budú mať detičky krásnu pamiatku, ktorej kúpou zároveň podporíte lokálnych remeselníkov

Otváracie hodiny

JÚL - AUGUST 2024

Individuálni návštevníci: KAŽDÝ DEŇ vrátane sviatkov 10:00 - 18:00

Organizované skupiny (školy, tábory): Po OBJEDNÁVKE v rezervačnom systéme podľa dostupných termínov


SEPTEMBER - 1.NOVEMBER 2024

Individuálni návštevníci: Víkendy a sviatky 10:00 - 18:00

Organizované skupiny (školy, škôlky): Po objednanej rezervácii i cez pracovný týždeň 9:00-16:00


NOVEMBER 2024 - okrem 1.11

ZATVORENÉ


DECEMBER 2024 - JANUÁR 2025

ŽIVÝ BETLEHEM (otváracie hodiny oznámime)

Ako sa k nám dostanete?

Autom

Obec Lubina sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom v podjavorinskej oblasti na slovensko-moravskom pohraničí. Na skok je to k nám z celého západného Slovenska. Naša farma je vzdialená len 16,5 km od diaľničného privádzača D1 pri Novom Meste nad Váhom. Smerové tabule máme od odbočky k obci Lubina z hlavnej cesty Nové Mesto n. V. - Stará Turá.

Autobusom

Autobus chodí až pred FarmaPARK, počet spojov je však veľmi obmedzený, nakoľko sa farma nachádza na polosamote. Nezabudnite hľadať zastávku “Lubina, Barina”, farma sa nenachádza priamo v obci!!!
To by ste sa hodne prešli =)
Autobusové spoje doporučujeme hľadať na www.cp.sk

FarmaPARK.sk

Barina 821, Lubina 916 12

okres Nové Mesto nad Váhom