close

Kravička Jersey

KRAVIČKA JERSEY

Tieto očarujúce kravky pochádzajú z ostrova Jersey v Lamanšskom prielive medzi Anglickom a Francúzskom. Sú jedným z najstarších plemien kravičiek na svete! Prvé zmienky o nich pochádzajú už z 17. storočia. Sú známe svojou jemnou povahou, krásnym sfarbením a bohatou produkciou mlieka s vysokým obsahom tuku a bielkovín.

 menšie ako iné plemená kravičiek. Samce dosahujú výšku okolo 1,5 metra a vážia okolo 600 kg, zatiaľ čo samice sú o niečo menšie a ľahšie. Ich krémové sfarbenie s hnedými škvrnami im dodáva elegantný vzhľad. Sú známe svojou bohatou produkciou mlieka. Denne dokážu vyprodukovať až 25 litrov mlieka s vysokým obsahom tuku a bielkovín. Mlieko z jerseyských kráv je ideálne na výrobu smotany, masla, syrov a jogurtov. 

Vedeli ste, že sú veľmi zvedavé a hravé? Rýchlo sa s nimi skamarátite, sú to spoločenské zvieratá, ktoré žijú v stádach a rady sa pasú na lúkach. U nás ich môžete kŕmiť zakúpenými granulkami priamo z ruky. Prosím, nekŕmte ich ničím iným, pretože by to mohlo ohroziť ich zdravie.